Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   gosia84   Śmieciowy problem
2

Śmieciowy problem

Tak sobie myślę. Dlaczego nie zobowiązuje się producentów do produkcji opakowań ułatwiających ich segregacją. Dlaczego to ja jako konsument mam rodzielać opakowanie na czynniki pierwsze żeby jes odpowiedznio posegregować?
Ten wpis czytano 497 razy.
To producenci dóbr wszelakich okrutnie śmiecą.

Opakowanie musi być duże, kolorowe i możliwie niezniszczalne.
Produkt musi wytrzymać okres gwarancji, a potem jego naprawa musi być nieopłacalna.
Póki są lasy, klientów należy zasypać ulotkami reklamowymi, potem sie zobaczy.

I dlatego przynoszę do domu kartony z którymi nie wiem co zrobić, piwnica pełna niesprawnego sprzętu jednorazowego, sprzątaczki łopatami wyrzucają ulotki z klatki.

Ale nic to, będę płacił więcej za możliwość segregowania śmieci które MPO i tak zmiesza a w dodatku muszę kupić sobie pojemniki na śmieci.

Mrożek wiecznie żywy!
Andrzej Ludkiewicz - Niedziela, 14 Lipiec 2013 00:29
Tak, masz rację.

Śmieci są produkowane a my je kupujemy, płacąc podwójnie. Raz, za opakowania, które często nie służą nam ale producentowi w celach reklamowych, dwa, przy pozbywaniu się śmieciowych, jednorazowych opakowań.

To producenci śmiecą, a my mamy problem i ponosimy koszty.

Problem ma trzy poziomy.
- opakowania, kolorowe, estetyczne, przyciągające wzrok pochłaniają wiele materiału są bezużyteczne po przyniesieniu do domu. Butelki PET, bardzo wygodne, rozwiązały nierozwiązywalny problem zwrotu opakowań szklanych ale są niezniszczalne itd,itd.
- ulotki reklamowe, masowo nas zalewające, za które niechcący płacimy w cenie towaru, a które pochłaniają hektary lasów.
- badziewie jednorazowe, czyli produkty kiepskiej jakości a tak tanie, że nie opłaca się ich naprawiać, materiało- i energochłonne, lądujące na śmietnikach.

Jak widać problem leży po stronie koncernów, zasypujących nas śmieciami, ale ich nikt nie ruszy, łatwiej dręczyć Kowalskiego.

Nie ma powrotu do pakowania marmolady ze skrzynki w szary papier, starsi wiedza o czym mówię, ale polityka Państwa powinna zmierzać do zniechęcania producentów do nadmiernego śmiecenia, bo skutki zaśmiecania Ziemi są niewyobrażalne.
Andrzej Ludkiewicz - Sobota, 06 Lipiec 2013 11:56